Kilka zdjęć z zimy

Serdecznie zapraszam na stronę fotoRAF – moje fotografie z ofertą dotyczącą fotografii oraz na stronę blog.fotoraf.pl gdzie są wszystkie nowe fotograficzne aktywności a z czasem będą też starsze, z tej strony.

Spacer zimową porą po łąkach, po lesie pozwala zająć się formą tego co ma być na zdjęciu a nie kolorem. Koloru nie ma, wszystko jest czarne, szare, białe i w odcieniach. No ale gdy mróz szczypie w policzki, śnieg sypie w oczy to znajdowanie ciekawych ujęć jest jeszcze większą frajdą. Roślinki, trawy, kwiaty, gałęzie drzew z szyszkami – niby nic a potrafią przyciągnąć uwagę. Ostatnie spacery 2014 roku przyniosły kilka ciekawych ujęć, które przedstawiam poniżej. Zdjęcia zostały wykonane w okolicach Muszyny, Złockiego i Wojkowej.

Zapraszam do komentowania.
Trawy w zimie (C) Rafał Rębacz

Trawy w zimie (C) Rafał Rębacz

Drobne łąkowe rośliny nieprzykryte jeszcze śniegiem, będące pozostałością po lecie, pozowały na mrozie do zdjęć i choć zdjęcie nie oddaje „klimatu spokoju” jaki panował na łące to przedstawiam je tutaj.
Łąka zimą (C) Rafał Rębacz Zima (C) Rafał Rębacz Zima (C) Rafał Rębacz

Las przysypany śniegiem, chmury wiszące nisko na niebie – szaro, buro i nijako. Niby pogoda nie do zdjęć ale i w zimowym lesie można znaleźć coś do pokazania. Moja uwaga została przyciągnięta przez drobne szyszki zwieszające się z gałązek.
Zima C) Rafał Rębacz

Na odkrytym stoku w Wojkowej, po bardzo kilku bardzo mroźnych dniach można było zobaczyć lodowe cudeńka, które pojawiły się na wszystkim co tylko wystawało ponad powierzchnię śniegu.
Zima (C) Rafał Rębacz
Zima (C) Rafał Rębacz Zima (C) Rafał Rębacz Zima (C) Rafał Rębacz Zima (C) Rafał Rębacz

W miejscowości Złockie można spotkać konie, które bardzo dobrze wpisują się w zimowy, czarno-biały krajobraz.
czarno-białe (C) Rafał Rębacz