Belka na Power LED do akwarium 100 l – konstrukcja

Serdecznie zapraszam na stronę fotoRAF – moje fotografie z ofertą dotyczącą fotografii oraz na stronę blog.fotoraf.pl gdzie są wszystkie nowe fotograficzne aktywności a z czasem będą też starsze, z tej strony.

Power LED wydzielają trochę ciepła, które trzeba rozproszyć. Żeby to zrobić korzystnie jest wykonać belkę oświetleniową z materiału dobrze przewodzącego ciepło – miedzi. Żartowałem! Oczywiście można wykonać ją z aluminium – to tańsze i lżejsze rozwiązanie. W tym celu można posłużyć się blachą aluminiową lub profilami aluminiowymi w zależności od potrzeb i możliwości.

Przeglądając różnego rodzaju oferty i realizacje, moją uwagę zwróciło wykorzystanie profilu, który ma oznaczenie A6015. Profil ma dość dużą szerokość do wykorzystania na montaż diod LED oraz konstrukcję pozwalającą na łatwe zamontowanie osłony z pleksi a wygląda tak jak na załączonym obrazku.
profil_A6015.

Inne interesujące profile (w miarę łatwe do kupienia czy to w sieci czy też w świecie realnym) to profil szerokości 100 mm o oznaczeniu 73016.
profil_73016

Na jednej z aukcji na znanym portalu aukcyjnym znalazłem sprzedawcę oferującego taki profil, który w połączeniu z ceownikami może być bardzo interesujący jako konstrukcja belki na power led.
img658BB

img658tech

Wszystkie te profile mogą doskonale nadawać się na belkę LED ponieważ mają dużą płaską powierzchnię do której w łatwy sposób będzie można przykleić radiatory z diodami LED.